Rusko nehodlá nikoho napadnout a jeho armáda nepředstavuje takovou hrozbu. Tu ostatní země používají jako záminku pro zvýšení armádních výdajů. Myslí si to šéf Kremlu Vladimir Putin, který na konferenci v Soči na anektovaném Krymu odmítl, že by Rusové zasahovali do amerických prezidentských voleb. Kampaň v USA je podle něj hysterická.

Moskva v současné době čelí protiruským sankcím kvůli anexi ukrajinského Krymu a vojenským vedení války na Donbasu. Severoatlantická aliance v reakci na nejrůznější ruská cvičení a provokace posiluje svou přítomnost v Pobaltí a v Polsku. Ruský prezident ale tvrdí, že jeho armáda nepředstavuje takovou hrozbu, jak by se mohlo zdát a že se žádný útok proti jiným zemím neplánuje.

Vztahy mezi Ruskem a Západem jsou napjaté i kvůli tomu, že Rusko podporuje syrského prezidenta Bašára Asada, zatímco Západ pomáhá umírněné opozici. Putin teď v Soči přiznal, že jeho pokusy o vyjednání dohody s americkým prezidentem Barackem Obamou o ukončení krveprolití nevyšly.

„Jednotná fronta k poražení terorismu ve skutečnosti nevznikla. Ve Washingtonu byly síly, které dělaly vše, co bylo v jejich silách, aby k dohodě nedošlo,“ prohlásil šéf Kremlu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner