Ruský prezident Vladimir Putin v novoročním projevu zdůraznil, že úspěch země závisí na každém občanovi. Poděkoval také ruským vojákům bojujícím v Sýrii.

„Jsme vděční všem, kdo dnem i nocí, o všedních i svátečních dnech jsou vždy na stráži. A zvláště bych chtěl poděkovat vojákům, kteří bojují proti mezinárodnímu terorismu a chrání zájmy Ruska daleko od vlasti,“ řekl.

Ruské letectvo od konce září podniká v Sýrii nálety proti odpůrcům režimu prezidenta Bašára Asada, který je považován za spojence Moskvy na Blízkém východě.

„Úspěch celé země závisí na efektivní práci a výsledcích každého z nás,“ zdůraznil Putin a dodal, že všechny Rusy spojuje společný cíl být užitečný vlasti, za jejíž osud nesou spoluodpovědnost.

„Naše dějiny, zkušenosti otců a dědů, jejich jednota v těžkých dobách a síla jejich ducha jsou pro nás velikým příkladem. Pomáhali a budou pomáhat důstojně čelit současným výzvám,“ řekl prezident v projevu, který byl nejprve odvysílán na východě země, který má vzhledem k časovém posunu sedmihodinový náskok před Evropou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner