Ruská Státní duma dnes vyzve parlamenty ostatních států a meziparlamentní organizace, aby odsoudily americký útok na základnu syrské armády nedaleko Homsu. „Americká agrese“ podle ní podrývá mezinárodní spolupráci v boji proti terorismu.

Podle předsedy zahraničního výboru dumy Leonida Sluckého prohlášení zdůrazní, že porazit terorismus je možné pouze prostřednictvím efektivního systému mezinárodní kolektivní bezpečnosti.

„Poslanecká sněmovna vyzývá všechny parlamenty na světě, Meziparlamentní unii, parlamentní shromáždění Rady Evropy a parlamentní shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, aby odsoudily agresi a porušení mezinárodního práva ze strany USA,“ píše se v prohlášení, které připravil Sluckého výbor.

Spojené státy zaútočily na leteckou základnu syrské armády, z níž v úterý startovala letadla, která podle Washingtonu zaútočila chemickými zbraněmi na syrské město Chán Šajchún. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina útok označil za „agresi proti svrchovanému státu a za porušení mezinárodního práva pod smyšlenou záminkou“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner