Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov se o víkendu oženil v jihoruském letovisku Soči s někdejší olympijskou šampionkou v krasobruslení Taťjanou Navkovou. Pro čtyřicetiletou nevěstu to byla druhá svatba, pro sedmačtyřicetiletého ženicha třetí.

Svatba se podle ruských médií odehrála v nejdražším hotelu na pobřeží Černého moře, kde ceny pokojů sahají od 36.000 do 200.000 rublů (asi 14.500 až 81.000 Kč) za noc, a to za účasti desítek hostů, jejichž jména však nebyla uvedena. Svatbu prý zaplatil miliardář Oleg Děripaska, kterému hotel patří.

Sám Peskov svůj vztah s krasobruslařkou, s níž již má potomka, nijak nekomentoval. Kolující pověsti podle serveru newsru.com potvrdily až majetková přiznání: zatímco v prohlášení za rok 2013 mluvčí uváděl tři děti a manželku, v přiznání za rok 2014 manželka chyběla, figurovaly však čtyři potomci.

Ještě v předvečer svatby Navková tančila na ledu v muzikálu Carmen, kde ztvárňuje hlavní roli. Do konce léta si však vzala dovolenou.

Peskov už byl dvakrát ženatý. Z prvního manželství s vnučkou sovětského vojevůdce Semjona Buďonného Anastasijí má syna. S druhou ženou Jekatěrinou, původem z diplomatické rodiny, má dceru a dva syny.

Navková také už byla vdaná. Svému někdejšímu trenérovi a mistru světa v tancích na ledě Alexandru Žulinovi v roce 2000 povila dceru.

Olympijské zlato dobyla Navková s Romanem Kostomarovem v soutěži tanečních párů v Turíně v roce 2006. V témže roce ohlásila konec kariéry. Navková s Kostomarovem vyhráli během společného působení, co se dalo. Byli trojnásobnými mistry Evropy, dvojnásobnými mistry světa a nakonec i olympijskými vítězi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner