Města, firmy i jednotlivci se dnes večer mohou zapojit do akce Hodina Země. Cílem celosvětové kampaně je upozornit na potřebu omezit příspěvek lidstva ke změnám klimatu. Ve 20:30 se na hodinu do tmy ponoří například brněnský hrad Špilberk, radniční věž v Ostravě, kutnohorský chrám svaté Barbory i další památky či veřejné osvětlení.

„Černou hodinkou“ dají účastníci happeningu podle organizátorů symbolicky najevo, že jsou připraveni se do ochrany klimatu aktivně zapojit. Cílem kampaně je mimo jiné upozornit na to, jak každodenní spotřebitelské chování ovlivňuje životní prostředí po celém světě. Připraveny jsou i doprovodné akce, například koncerty potmě nebo exkurze po ztemnělých památkách.

Do akce Hodina Země se postupně zapojilo 170 zemí, ve kterých se zhasíná přes 12.000 památek. Na celé planetě se uskuteční více než 600.000 doprovodných akcí, uvedli pořadatelé. V České republice se k akci pravidelně připojuje více než 150 měst a obcí, desítky firem a tisíce jednotlivců. Další informace najdou zájemci na webu akce www.hodinazeme.cz.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner