Praha 17. dubna (ČTK) – Pražští radní dnes budou podruhé jednat o novele pražských stavebních předpisů (PSP). Odstraněna z nich má být povinnost tzv. oslunění bytů, které nahradí požadavek denního osvětlení. Na programu rady je také zvýhodnění cen parkování pro hybridní vozy, zakázka na opravu schodiště u bývalého Stalinova pomníku na Letné nebo přeměna Prague City Tourism na akciovou společnost.

Oslunění znamená, že 1. března musí do bytu dopadat přímé sluneční paprsky na třetinu podlahové plochy po dobu 90 minut denně. Vystřídá jej již platný předpis o denním osvětlení, kdy všechny pobytové místnosti musí mít okna. Podle návrhu novely by pak součet ploch všech oken nesměl být menší než jedna desetina podlahové plochy místnosti. Na minulém jednání rada novelu neschválila, Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), která vládne s ANO a ČSSD, si vyžádala čas na její prostudování.

Radní budou hlasovat také o návrhu, podle kterého by mohly vozy s hybridním pohonem parkovat bezplatně v zónách placeného stání. To už nyní mohou elektromobily. Na programu rady je rovněž výběr zhotovitele opravy schodišť na Letné, která byla již několikrát kvůli špatnému stavu uzavřena, nebo změna právní formy městské Prague City Tourism. Ta se stará o marketing hlavního města a poskytuje služby turistům. V případě schválení by se měla od července změnit z příspěvkové organizace na akciovou společnost.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner