Praha 5. února (ČTK) – Pražští radní dnes mají schvalovat technickou dokumentaci pro zákaz vjezdu kamionů na území metropole. Na programu je také odkup menšinového podílu v domě U Dvou zlatých medvědů na Starém Městě, zřízení nového parkoviště P+R v podzemí Kongresového centra, aktualizace takzvaného Generelu cyklistické dopravy nebo granty pro akce na oslavu výročí 100 let republiky.

V případě schválení projektové dokumentace magistrát návrh na omezení kamionů předá silničnímu úřadu, který následně rozhodne, zda zákaz začne platit. Město po loňských diskuzích nakonec navrhlo nejpřísnější variantu, která počítá se zákazem vjezdu nákladních aut s délkou nad 12 metrů kromě Pražského okruhu i na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou. S návrhem nesouhlasí ministerstvo dopravy, policie, dopravci i Středočeský kraj.

Nové P+R parkoviště v prvním podzemním podlaží Kongresového centra má v případě schválení záměru nabídnout 260 míst. Na programu radních je také odkup podílů v domě U Dvou zlatých medvědů od minoritních vlastníků. Investice za 69,5 milionu korun by měla Praze zajistit stoprocentní vlastnictví památkově chráněné nemovitosti na rohu Melantrichovy a Kožné ulice.

Takzvaný Generel cyklistické dopravy určuje cílovou podobu sítě cyklostezek v metropoli. Aktualizace, kterou dnes projedná vedení města, počítá s rozšířením počtu projektů pro rozvoj cyklistiky. Radní budou také schvalovat granty pro akce na oslavu výročí republiky, na kterých město plánuje rozdělit mezi 12 žadatelů 6,4 milionu korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner