Radnice v Jablonci nad Nisou dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) čtvrtmilionovou pokutu. Je za uzavření dodatku bez soutěže k mandátní smlouvě se společností RIA REALITY, které městu poskytovala služby související s prodejem bytů. Radnice s pokutou nesouhlasí a podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně, zjistila ČTK.

Podle antimonopolního úřadu měla být na sporný dodatek vypsaná soutěž. Radnice má ale jiný názor. „S ohledem na to, že dotčeným dodatkem nebyly měněny práva a povinnosti smluvních stran, ani nedošlo k ekonomickému zvýhodnění vybraného dodavatele, má město za to, že se jedná o dodatek tzv. revizní a s názorem ÚOHS nesouhlasí,“ uvedla mluvčí jablonecké radnice Markéta Hozová.

Podle ní město jako zásadní vnímá „precedenční zásah ÚOHS do práva samosprávy na uzavírání revizních dodatků ke smlouvám uzavřených na dobu neurčitou“.

Argumentaci města odmítl i předseda ÚOHS Petr Rafaj a rozhodnutí svých podřízených potvrdil, město proto muselo pokutu už zaplatit. Jablonecká radnice pak podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně. V obdobných kauzách rozhoduje většinou v roční lhůtě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner