Washington 18. července (ČTK) – Severní Korea sice disponuje balistickou střelou schopnou zasáhnout území Spojených států, postrádá však technologii, aby mohla bojovou hlavici navést na požadovaný cíl. Dnes to během slyšení v senátním výboru pro armádu prohlásil zástupce předsedy sboru náčelníků štábů Paul Selva, napsala agentura Reuters.

„Test provedený 4. července neprokázal, že mají kapacitu udeřit na Spojené státy s jakoukoli mírou přesnosti,“ řekl Selva.

Pchjongjang tvrdí, že vůbec poprvé úspěšně vyzkoušel mezikontinentální balistickou raketu, se kterou může zasáhnout prakticky jakékoli místo na planetě. KLDR rovněž uvedla, že raketa je schopná nést jadernou hlavici.

Americká armáda následně potvrdila, že Severní Korea skutečně odpálila nový druh rakety, kterým je schopná zasáhnout Aljašku. Pentagon je nicméně přesvědčen, že i proti tomuto typu střel se Spojené státy dokážou díky stávajícímu protiraketovému systému bránit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner