Berlín 17. ledna (zpravodaj ČTK) – Nový rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes poprvé ve funkci navštíví Německo. V Berlíně ho s vojenskými poctami přijme šéfka německé vlády Angela Merkelová. Jednat mají hlavně o tématech spojených s Evropskou unií. Dá se ale očekávat, že se dotknou i situace v obou zemích.

Zatímco v Německu se za několik měsíců od zářijových voleb nepodařilo sestavit novou vládu a nečeká se, že by se tak stalo dříve než v březnu, vláda ve Vídni složená z Rakouské lidové strany (ÖVP) a protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ) vznikla už v prosinci – dva měsíce po parlamentních volbách.

Od té doby také budí kontroverze. V sobotu proti účasti FPÖ na vládě v rakouské metropoli protestovaly desetitisíce lidí. Izrael už v prosinci oznámil, že nebude navazovat kontakty s novými rakouskými ministry za FPÖ, jejíž někteří členové na sebe upozornili antisemitskými výroky. K bojkotu těchto ministrů před koncem roku vyzvala také skupina osobností. Z Německa zatím podobné hlasy nezaznívají.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner