Soud v pondělí přerušil jednání v případu bývalého poslance Davida Ratha, obžalovaného z korupce, do úterý. Rath dorazil k hlavnímu líčení po úrazu, který se mu stal přede dvěma týdny po pádu z kola. Necítí se údajně dobře a jeho advokát žádá další odročení. Soud v úterý dopoledne dostane znalecký posudek, který má určit, zda Rath může k jednání docházet, nebo by měl zůstat doma.
Rath je v pracovní neschopnosti a údajně podle lékařů má mít klidový režim. Krajský soud zatím přerušil jednání do úterý, protože ještě nedostal lékařský znalecký posudek z minulého týdne. Soudce Robert Pacovský kontaktoval znalce, který uvedl, že posudek zaslal poštou a v úterý by ho již měl soud mít. „S posudkem se pak seznámíme a z toho bude vyplývat další postup,“ uvedl soudce. Podle závěrů znalce se hlavní líčení odročí, nebo bude pokračovat zbylými důkazy.

Rathův advokát Roman Jelínek navrhl, aby soud znalce v úterý také vyslechl. Pacovský to zváží podle obsahu posudku. Rath soudce požádal, aby v úterý nemusel přijít a aby mohl dorazit „operativně“ podle toho, jak rozhodne soud na základě posudku. Cesta z jeho bydliště v Hostivici k soudu je podle něho problematická a neprospívá jeho zdravotnímu stavu. „Je nezbytné, abyste tu byl,“ odpověděl Pacovský. Žalobce Petr Jirát se chystá podat návrh na vzetí Ratha do vazby, pokud se prokáže, že k soudu může docházet.

Rath si při pádu na kladenské cyklostezce údajně zranil rameno a koleno a utrpěl zřejmě i otřes mozku. Na pád si prý nepamatuje, protože byl v bezvědomí. Do nemocnice ho přepravila záchranná služba. K soudu dnes přišel v doprovodu Jelínka i dalšího advokáta Adama Černého. Kulhal a mimo soudní síň nosil černé brýle.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner