Vyšetřování útoku na vánoční trh v Berlíně podle rozhlasové a televizní stanice RBB nadále komplikují chyby příslušných úřadů. Kvůli nim se ve středu neuskutečnily razie v Berlíně a Severním Porýní-Vestfálsku, které musely být odloženy na dnešek. Na dveřích u místa řidiče kamionu, který vjel na vánoční trh v Berlíně, se podle německých médií mezitím našly otisky prstů hledaného Tunisana Anise Amriho.

Policie se už ve středu chystala prohledat několik bytů v Berlíně, ale podle RBB ji k tomu chybělo rozhodnutí příslušného soudu. Razie, o kterých už ve středu původně informoval deník Die Welt, se tak uskutečnily až dnes nad ránem.

O podobné chybě se už ve středu hovořilo také v souvislosti s chystanou akcí v Emmerichu v Severním Porýní-Vestfálsku, kde podezřelý Tunisan Anis Amri svého času bydlel. Také tamní zákrok chystala policie už ve středu, rozhodnutí o něm bylo ale údajně kvůli gramatickým chybám neplatné, a akce se tak uskutečnila až dnes.

Důkazy proti hledanému Amrimu se mezitím množí. Stanice RBB dnes napsala, že policie vedle peněženky s jeho dokumenty našla také jeho mobilní telefon. Peněženku se nicméně podařilo objevit až v úterý.

List Süddeutsche Zeitung dnes uvedl, že se podle jeho informací na dveřích u místa řidiče kamionu, který vjel na vánoční trh, našly Amriho otisky prstů. Agentuře DPA se informaci zatím nepodařilo ověřit.

Podle serveru Spiegel Online se Amri před časem nabídl, že spáchá sebevražedný atentát. Vyšetřovatelé na to přišli na základě analýzy odposlechů. Nabídka ale byla údajně tak zakódovaná, že úřady nemohly na jejím základě požadovat jeho zadržení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner