Řecká policie dnes začala vyklízet provizorní uprchlické tábory u hranic s Makedonií, kam se přesunuly přes tři tisícovky migrantů poté, co byl koncem května evakuován tábor v Idomeni. Do stanového městečka poblíž areálu čerpací stanice v obci Polikastro dnes dorazilo asi 300 policistů, kteří během dopoledne přesvědčili více než čtyři stovky obyvatel tábora a odvezli je autobusy do uprchlického centra poblíž Soluně, uvedl deník To Vima.

U čerpací stanice v Polikastru pobývalo do dnešního ráno přes 1800 lidí, policie zatím v deseti autobusech odvezla 423 osob. Valná většina z nich jsou Syřané. Podle médií evakuace probíhá v klidu a bez protestů.

Řecké úřady počítají s tím, že vyklízení táborů bude pokračovat i v úterý, kdy se policie zaměří i na zhruba dvě tisícovky lidí, kteří stanují ve dvou táborech poblíž hotelu a další čerpací stanice v okolí hraničního přechodu Evzoni.

Řecká pobřežní stráž mezitím oznámila, že u ostrova Kréta pátrá po lodi s migranty, jejíž pasažéři vyslali nouzový signál. Na palubě je asi 200 lidí.

V Řecku letos na jaře uvázlo asi 50.000 migrantů, kteří v zemi nedobrovolně zůstali po uzavření hranic balkánských států. Řecké úřady nyní chtějí všechny registrovat nebo existující registrace ověřit a zpracovat žádosti o azyl. Podle deníku Kathimerini to bude trvat nejméně rok.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner