Řecko a jeho mezinárodní věřitelé se dohodli na souboru reforem, který je podmínkou uvolnění jedné miliardy eur (27 miliard Kč) z mezinárodního záchranného programu pro tuto zemi. Novinářům to dnes podle agentury Reuters řekl řecký ministr financí Euklidis Tsakalotos.

Reformy souvisí se strukturou nového privatizačního fondu. Příjmy z něj se použijí na podporu investic a splátky obřího řeckého dluhu. Dohodnutá opatření se dále týkají hlubokých změn v rozvodné síti elektrické energie a otázky špatných úvěrů.

Částka jedné miliardy eur je součástí balíku uvěrové pomoci v celkovém objemu 86 miliard eur (2,3 bilionu Kč), na kterém se země v létě dohodla s mezinárodními věřiteli.

Nejnovější návrh reformních opatření by měl být parlamentu předložen v sobotu. Souhlas zákonodárců by vláda chtěla získat v úterý, aby další peníze z úvěrového programu dostala do příštího pátku.

Evropský stabilizační fond (ESM) z tohoto programu už v listopadu uvolnil Řecku dvě miliardy eur, které byly také vázány na plnění dohodnutých podmínek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner