Řecko učinilo při zavádění reforem solidní pokrok, díky němuž by mohla být zemi už brzy uvolněna další finanční pomoc. V rozhovoru s novináři z mediální skupiny Funke to řekl německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

„Pokud řecká vláda prosadí všechny dohody, evropští ministři financí mohou dokončit přezkum 22. května a brzy poté uvolnit další splátku,“ řekl novinářům Schäuble.

Řecko a jeho zahraniční věřitelé se předběžně dohodli na dalším uvolnění pomoci v objemu zhruba sedmi miliard eur (188 miliard Kč) na zasedání ministrů financí eurozóny tento měsíc. Ministři financí ale tuto tranši neuvolní, dokud nebude dokončena kontrola plnění programu.

Na dotaz, proč je tak optimistický ohledně toho, že pomoc by mohla být uvolněna již brzy, Schäuble řekl, že způsob jednání je velmi odhodlaný. Řecká vláda kromě toho uvedla, že bude důrazněji upravovat důchody podle ekonomické situace a že také hodlá zlepšit výběr daní.

„Není to snadné – to vím. Chce také zlepšit systém výběru daní, takže příjmy z daní se od roku 2020 budou opět zvyšovat,“ citovala Schäubla agentura Reuters.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner