Sedm migrantů se dnes utopilo u ostrova Lesbos v Egejském moři poté, co se jejich dřevěný člun srazil s lodí řecké pobřežní stráže. Mezi oběťmi jsou čtyři děti včetně kojence. Zbylých 31 běženců, kteří byli rovněž v člunu, se podařilo zachránit. Podle agentury AFP o tom informovaly řecké úřady.
K neštěstí došlo během záchranné operace asi 2,5 kilometru od řeckého ostrova, přes který se většina uprchlíků snaží dostat z tureckého pobřeží do Řecka a pak dál do zemí Evropské unie. Podle některých informací se loď s migranty snažila hlídkovému člunu uniknout.
Těla obětí byla vylovena z moře během dne při pátrací akci, kterou v oblasti neštěstí provádějí dvě řecké hlídkové lodě, plavidlo portugalského námořnictva a vrtulník evropské pohraniční agentury Frontex.
Letos se riskantní plavbou mezi Tureckem a Řeckem dostaly do Evropy statisíce migrantů. Většina jich míří do bohatších států EU, především do Německa a do Švédska. Obrovský příval utečenců z Blízkého východu, Asie a z Afriky přivedl Evropskou unii do potíží.
Podle agentury Frontex překročilo od počátku roku do konce září hranice EU více než 710 000 migrantů, což je dvaapůlnásobek proti celému loňskému roku, kdy vnější unijní hranice překročilo 282 000 běženců. Jen v září jich bylo zaznamenáno 170 000, což je mírný pokles ze 190 000 v srpnu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner