Mnohahodinová debata o dohodě o další mezinárodní finanční pomoci Aténám se v řeckém parlamentu stále protahuje. Navzdory tomu, že premiér Alexis Tsipras prohlásil, že si je jist jejím schválením, odbojná část poslanců jeho strany Syriza se snaží přijetí dohody oddálit.

Dohodu počítající s dalším nárůstem daní a omezením sociálních výdajů schválil ve čtvrtek finanční výbor parlamentu a média předpokládala několikahodinové jednání pléna končící nedlouho po půlnoci. Levicové křídlo vládní formace, které odmítá další úsporná opatření, se však postavilo proti přijetí, a samotné debatě tak předcházelo dlouhé procedurální dohadování o tom, jak dlouho může debata trvat.

Nakonec samotná rozprava začala až po 3:00 SELČ.

Tsipras podporovaný částí opozice se pokouší ji urychlit, neboť ministr financí Euklidis Tsakalotos se v dnes 15:00 SELČ zúčastní bruselské schůzky ministrů financí eurozóny, kde se má jednat o výši a charakteru další pomoci. Tsakalotos prohlásil, že se na schůzce musí opírat o dohodu schválenou parlamentem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner