Muž zatčený v sobotu v Řecku kvůli podezření z účasti na rozesílání balíčkových bomb začátkem roku byl dnes obviněn z pokusu o atentát na bývalého řeckého premiéra Lucase Papademose a rovněž z terorismu. Podle agentury AP to oznámila řecká prokuratura.

Policisté v březnu objevili a následně zneškodnili osm balíčků s výbušninou adresovaných různým osobám a institucím z oblasti ekonomie v několika evropských zemích. O týden dřív exploze dopisu v pařížské pobočce Mezinárodního měnového fondu (MMF) zranila jednu ženu. Podobná zásilka z Řecka dorazila také na německé ministerstvo financí.

Dopisová bomba byla doručena i Papademosovi a zranila ho, když ji 25. května otevřel. Následně se musel více než měsíc léčit v nemocnici.

K zásilce s výbušninou zaslané bývalému německému ministrovi financí Wolfgangovi Schäublemu, kterou se podařilo včas zneškodnit, se přihlásila řecká anarchistická skupina Konspirace ohňových buněk. Ta se na rozesílání dopisových bomb zaměřila už několikrát v minulosti a adresovala je zejména velvyslanectvím a evropským státníkům.

Prokuratura zadrženého 29letého muže dnes obvinila z členství v teroristické skupině Konspirace ohňových buněk a z vyrobení a odeslání balíkové bomby Papademosovi. Zároveň ho obvinila z držení střelných zbraní a výbušnin s cílem páchat teroristické akce a zásobovat jimi teroristické organizace a také z padělání, krádeže a držení drog.

Tato obvinění jsou založená na tom, co policie objevila při prohlídce bytu zadrženého. Našla střelné zbraně, munici, detonátory, výbušniny, časovače, falešné doklady a hašiš.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner