Republikánští zastupitelé se už koncem ledna pustí do likvidace desítek federálních nařízení ve snaze skoncovat s dědictvím vlády Baracka Obamy. Ve Washingtonu to dnes oznámil šéf republikánské většiny ve Sněmovně reprezentantů Kevin McCarthy.

Republikánská strana považuje odstranění „pozůstatků Obamovy byrokracie“ za jeden ze svých prioritních úkolů spolu se zrušením sporného systému zdravotního pojištění a úpravou daňových zákonů. Zastupitelé chtějí zrušit desítky nařízení, které Obamova vláda schválila od konce loňského května.

Zásahy se budou týkat resortů energetiky, životního prostředí, dopravy, bankovnictví a financí, vzdělávání a vlastnictví médií. K jejich provedení republikáni podle McCarthyho využijí zákona, který zastupitelům umožňuje zrušit vládní nařízení nedlouho po jeho zavedení.

Dvoutýdenní maraton hlasování začne 30. ledna. K odvolání vládní regulace stačí prostá většina, a demokraté tak nebudou mít možnost demontáži Obamových nařízení zabránit.

Jako první má být zrušeno nařízení vlády chránící vodní toky a lesy před důsledky těžební činnosti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner