Vatikán/Berlín 20. května – Slavný německý režisér Wim Wenders natočí dokumentární film o papežovi Františkovi. Hlava katolické církve v něm bude sama vystupovat a bude vyprávět svůj příběh, uvedla Wendersova mluvčí. Kdy se snímek s názvem „Pope Francis. A man of his word“ (Papež František: Muž svého slova) dostane do distribuce, zatím není jasné.

Dokumentární film vznikne na popud Vatikánu, řekla novinářům mluvčí oceňovaného 71letého režiséra, autora snímků Paříž, Texas (1984), Nebe nad Berlínem (1987) či dokumentu Buena Vista Social Club (1999).

„Papež František je živoucím příkladem muže, který si stojí za tím, co říká,“ uvedl Wenders v prohlášení. „V našem filmu odpoví na mnoho otázek, přímo, spontánně a zcela otevřeně, v očním kontaktu s divákem,“ dodal.

Tvůrci filmu už s Františkem natočili několik dlouhých rozhovorů na jeho oblíbená témata, jako je ekologická zodpovědnost, migrace, konzumní společnost a sociální spravedlnost.

Wenders pochází z katolického prostředí a je držitelem dvou čestných doktorátů z teologie. S Vatikánem spolupracoval už v roce 2015, kdy radil vatikánskému televiznímu kanálu CTV s přímým přenosem z ceremonie otevírání Svaté brány v bazilice svatého Petra u příležitosti zahájení mimořádného Svatého roku.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner