Řím 24. srpna (ČTK) – Italská policie se dnes ráno střetla se zhruba stovkou uprchlíků na římském náměstí Piazza Indipendenza. Uprchlíci na policisty házeli kamení a zápalné lahve a používali pepřový sprej. Policisté v helmách, s protiúderovými štíty a obušky proti nim nasadili vodní děla, napsal deník Corriere della Sera. Dvě osoby byly zatčeny. Lékaři bez hranic informovali, že ošetřili šest osob.

Uprchlíci, převážně azylanti z Eritreje a Somálska, se v parku uprostřed náměstí utábořili poté, co byly před čtyřmi dny vypovězeni z nedaleké budovy, kterou okupovali od roku 2013. Policie nutnost zásahu obhajuje tím, že uprchlíci ve středu odmítli alternativní ubytování, které jim město nabídlo. Policisté se také dozvěděli, že migranti na náměstí obklopeném obytnými budovami mají zápalné a tlakové lahve.

Náměstí Piazza Indipendenza se nachází jen několik bloků od hlavního římského nádraží. Úřady řešily situaci na náměstí čtyři dny. V sobotu na něm přebývalo zhruba 800 lidí. Mnohým z nich bylo nalezeno ubytování.

Zbytek uprchlíků byl dnes nakonec rozprášen, zmizeli v ulicích poblíž nádraží. Náměstí je uzavřeno a hlídají jej pořádkové síly.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner