Kvůli hlášení o výskytu ozbrojeného muže evakuovala v pondělí večer italská policie hlavní římské nádraží Termini. Stanice zůstala zhruba hodinu uzavřena pro veškerou železniční dopravu, informovala agentura ANSA. Policisté muže nakonec zadrželi nedaleko metropole. Zbraň, kterou měl u sebe, byla ale pouze plastová atrapa.

Hlášení o muži se zbraní v lince metra směřující k hlavnímu nádraží dostala římská policie hned od několika cestujících. Další lidé později nahlásili pohyb ozbrojence přímo na nádraží.

Policisté nařídili evakuaci celého dopravního uzlu, uzavřeli vchody i východy a obsadili i všechna nástupiště. Rozsáhlé kontroly v okolí nádraží ale nic neodhalily.

Muže, který poplach vyvolal, policisté nakonec zadrželi až na nádraží ve městě Anagni, asi 50 kilometrů jihovýchodně od italské metropole, kam právě vlakem dorazil. Čtyřicátník měl u sebe plastovou atrapu pistole.

Rozsáhlá bezpečností opatření panovala dnes v Římě mimo jiné kvůli přítomnosti Hasana Rúháního. Íránský prezident na návštěvě Evropy oficiálně nebyl už 16 let.

Termini je největší římské nádraží. Denně jím projde zhruba 400.000 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner