Hillary Clintonové a Donaldu Trumpovi přibyl do souboje o Bílý dům nečekaný konkurent. Extrtavagantní rocker Alice Cooper vyhlásil, že je tím pravým člověkem, který by měl příští čtyři roky zastávat úřad amerického prezidenta. Svou zjevně v nadsázce míněnou kandidaturu doprovodil sloganem „Problémový muž pro problémovou dobu“.

„Můžete mi věřit. Vidím to takhle: nedokážu udělat nic, stejně jako to nedokážou oni. To je mé heslo,“ řekl televizi CNN na adresu dvou hlavních uchazečů o prezidentské křeslo.

Osmašedesátiletý zpěvák, jehož hororově nalíčená tvář je nepřehlédnutelným zjevem americké hudební scény jíž téměř čtyři desetiletí, se k politice nevyjadřuje poprvé. Již v 70. letech svérázně okomentoval politický systém své země v písni Elected (Zvolen) a nyní se do kampaně vložil osobně.

Hlavní kandidáti podle něho voličům nenabízejí žádný zásadní politický program. Cooper si zato připravil několik velmi výrazných slibů, které hodlá v případě svého zvolení splnit. Patří mezi ně například vytesání podobizny zesnulého zpěváka kapely Motörhead Lemmyho Kilmistera mezi sochy amerických prezidentů na hoře Mt. Rushmore či zpodobnění komika Groucha Marxe na padesátidolarové bankovce. Chce také zavést zákazy focení selfies či mluvení během promítání v kinosálech.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner