Rok po atentátu na redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo vyjde zvláštní číslo týdeníku s obrázky zastřelených kreslířů. Šestého ledna 2016 se na stáncích po celé Francii i v zahraničí objeví téměř milion kusů časopisu, informovala agentura AFP. Při útoku islamistů na redakci Charlie Hebdo zahynulo 7. ledna 2015 celkem 12 lidí, dalších pět obětí si vyžádaly následné útoky teroristů v Paříži a okolí.

Dvojité vydání s 32 stranami místo obvyklých 16 se bude prodávat za běžnou cenu tří eur a bude obsahovat kresby redaktorů zabitých při útocích a známých pod přezdívkami a jmény Charb, Honoré, Cabu, Wolinski a Tignous. Doplní je příspěvky současných autorů časopisu. Na stránkách satirického týdeníku se objeví také poselství několika významných osobností.

O zvláštní vydání je podle redakce už nyní velký zájem ve Francii i v zahraničí, například z Německa prý přišla objednávka na 50.000 kusů.

Každý týden se časopisu Charlie Hebdo prodá na stáncích asi 100.000 exemplářů, z toho zhruba 10.000 v zahraničí. Dalších asi 183.000 výtisků dostávají do schránek předplatitelé.

Týden po atentátech v redakci zveřejnil Charlie Hebdo vydání „přeživších“ s karikaturou proroka Mohameda a nápisem „Vše je odpuštěno“ na titulní stránce. Tohoto čísla se po celém světě prodalo zhruba 7,5 milionu kusů. Před atentátem vycházel týdeník v nákladu 30.000 kusů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner