Kauza se týká poškozování zájmů Evropské unie a dalších trestných činů v souvislosti s evropskými dotacemi z ROP Severozápad. Ze seznamu všech obviněných, který má k dispozici ČTK, plyne, že velkou část obviněných tvoří hodnotitelé projektů. Experti projekty bodovali a na základě jejich doporučení o nich definitivně rozhodoval výbor ROP Severozápad.

Obviněni jsou například bývalá hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, někdejší radní Arno Fišera, dva bývalí náměstci karlovarského hejtmana Jakub Pánik, Miloslav Čermák nebo Petr Horký (všichni ČSSD), který byl náměstkem hejtmana a místostarostou Mariánských Lázní. Obviněni jsou i předseda krajské ČSSD v Karlovarském kraji Petr Navrátil, bývalý náměstek hejtmanky Jany Vaňhové Pavel Kouda (dříve ČSSD) a dva bývalí vlivní členové ODS, podnikatel Daniel Ježek a bývalý senátor Alexandr Novák.

Státní zástupce podal v kauze související s dotacemi ROP Severozápad u jednoho ze zadržených návrh na vzetí do vazby. V tiskové zprávě to uvedl státní zástupce Tomáš Minx.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner