Zaplněné bylo dnes náměstí u radnice v Liberci při slavnostním rozsvícení vánočního stromu. Poprvé bylo zahájení adventu spojeno s přeletem andělů. Tři postavy zavěšené na laně putovaly od radnice nad hlavami stovek lidí až k vánočnímu stromu a pomyslně přinesly světlo k jeho rozsvícení.

Loni se strom kvůli technické závadě při zahájení adventu nerozsvítil, letos se to povedlo napoprvé. „Už od pátku trnu, aby to vyšlo,“ uvedl liberecký primátor Tibor Batthyány. Zahájení adventu dnes nepřálo počasí. Pršelo, což se projevilo na návštěvnosti. Náměstí sice bylo plné, lidí ale nebylo tolik, jako obvykle.

Letošní vánoční strom je smrk ztepilý, který rostl v ulici Stromovka na Františkově v zahradě soukromého domu. Vyzdoben je ozdobami v modro­stříbrných barvách, což jsou oficiální barvy Liberce. „Jeho původní výška byla přes 20 metrů, z bezpečnostních důvodů a kvůli statice byl zkrácen na 15 metrů,“ uvedla mluvčí radnice Jana Kodymová.

Akce budou na náměstí probíhat po celé adventní období. Ve čtvrtek 3. prosince bude primátor pomáhat rozlévat adventní dýňovou polévku a o dva dny později přijede Mikuláš doprovázený čerty a anděly. Jde o jednu z nejnavštěvovanějších akcí adventu v Liberci. V okolí vánočního stromu budou také trhy, tradičně trvají v kraji nejdéle. Začnou v pondělí 7. prosince a skončí den před Štědrým dnem.

I letos může navíc každý na nádvoří radnice zavěsit své vánoční přání nebo vzkaz Ježíškovi. Stejně jako v předchozích letech může také každý splnit přání jiných. V obchodním centru Nisa přijímají dárky pro klienty Jedličkova ústavu a v obchodním centru Globus na druhé straně města lze přinést dárky pro dětí z 11 dětských domovů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner