Speciální propagační obchod ruské armády otevírá dnes slavnostně velení ruských ozbrojených sil přímo naproti velvyslanectví USA v Moskvě. Nový obchod se má stát „střediskem vlastenecky orientované mládeže“. K dostání bude nejen tradiční armádní výstroj, ale i módní doplňky včetně modelů hodinek nazvaných podle obávané ruské tajné služby.

Sortiment obchodu s názvem Ruská armáda má podle agentury Interfax přes 200 položek, z nichž si mohou vybírat vojáci, branci i civilisté. Kromě doplňků k armádní uniformě se nabízí i celá módní řada nazvaná Zdvořilí lidé (Vežlivyje ljudi), což bylo v roce 2014 označení pro ruské vojáky okupující ukrajinský Krym. Pamatováno je i na oděvy a hračky pro děti.

Nová „módní“ značka.
Nová „módní“ značka.

Zvláštní sekci má podle agentury Interfax v obchodu armádní časomíra. Zřizovatelé očekávají velký zájem o hodinky s designem 40. let minulého století nazvané Smerš. Název odkazuje na obávanou sovětskou vojenskou kontrarozvědku z let druhé světové války, která má podle historiků na svědomí desítky, možná stovky tisíc lidských životů.

Designové hodinky Smerš mají na ciferníku nápis Smrt špionům.
Designové hodinky Smerš mají na ciferníku nápis Smrt špionům.

Obchodní organizace ruského ministerstva obrany Vojentorg chce do konce roku podobné obchody otevřít ještě v Petrohradě, Novosibirsku, Soči, Kaliningradu nebo v Sevastopolu na anektovaném Krymu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner