Prověrku připravenosti ruské armády nařídil v pondělí ruský prezident Vladimír Putin. Podle ministerstva obrany je povoláno čtyřicet tisíc vojáků. Do akce, probíhající na severu země, se zapojí i výsadkáři, čtyři desítky bitevních lodí a kolem sta letadel a vrtulníků. Cvičení potrvá šest dní. Podle ruského ministra obrany Sergeje Šojgua jde o to „prověřit schopnost armády zajistit bezpečnost arktického regionu“, uvedla ČTK.

Vojáci budou cvičit zneškodnění teroristické hrozby, nebo přesuny na delší vzdálenosti. V plánu jsou i bojové střelby. Manévry mají být odezvou na cvičení NATO poblíž ruských hranic. „Rusko je hluboce znepokojeno násobným zvýšením počtu manévrů NATO u svých hranic. Mimořádný údiv vyvolává skutečnost, že se konají na severovýchodě Evropy, který je z hlediska bezpečnosti nejstabilnější oblastí Evropy a možná celého světa,“ stojí v prohlášení ministerstva obrany.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner