K práci s „protestně naladěnou mládeží“ dnes na shromáždění v Moskvě vyzvala ruská ministryně školství Olga Vasiljevová. Mezi mladými Rusy se podle ní šíří protestní nálady, a mládeži je proto třeba pomoci v seberealizaci. Znepokojení ministryně vyvolaly masové protivládní demonstrace v ruských městech z konce března, na nichž se významně podíleli mladí lidé.

„Musíme mladým lidem pomoci a navrhnout jim to nejlepší, aby se mohli seberealizovat,“ řekla Vasiljevová. Zdůraznila podle agentury Interfax, že „protestovat je mládeži vlastní a negativních výzev je mnoho“. Mladí lidé by se neměli nechat zatáhnout do „protispolečenských akcí a neměli by podléhat zhoubným, strašlivým vlivům radikalismu,“ řekla ruská ministryně.

V Moskvě, Petrohradu a dalších zhruba 80 ruských městech se koncem března vydaly do ulic desetitisíce lidí v protestních pochodech proti korupci na nejvyšších místech státní správy. Akci, největší od protestů proti znovuzvolení prezidenta Vladimira Putina před pěti lety, zorganizoval opoziční vůdce Alexej Navalnyj. Další podobný protest opozice chystá na 12. června.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner