Ruská tajná služba FSB provedla dnes razii v kancelářích nezávislé rozhlasové stanice Echo Moskvy v rámci vyšetřování jednoho opozičního činitele, který vyzval k nezávislosti Čečenska. Oznámil to šéfredaktor Echa Moskvy Alexej Venediktov na internetové sociální síti.

FSB se zaměřila na elektronickou komunikaci mezi redakcí a opozičním analytikem Andrejem Piontkovským, který kritizoval v médiích politiku Moskvy v Čečenské republice, která je součástí Ruské federace. Šéfredaktora si předvolala k výslechu.

Echo Moskvy zveřejnilo v lednu článek 74letého Piontkovského pod názvem Časovaná bomba, ve kterém kritizoval situaci v Čečensku pod krutovládou jejího vůdce Ramzana Kadyrova. Tohoto chráněnce ruského prezidenta Vladimira Putina označil za vraha liberální opozice. Zároveň vyzval ruskou vládu, aby dala Čečensku nezávislost.

Ruský generální prokurátor na základě toho dal podnět k vyšetřování „veřejné výzvy k porušení územní celistvosti Ruské federace“.

FSB ve svém prohlášení potvrdila, že razie v rozhlasové stanici se týká tohoto článku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner