Ruské letectvo dnes intenzivně bombardovalo cíle v syrské provincii Hamá a Idlib. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na opoziční aktivisty ze Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Londýna. Po náletech následoval pozemní útok na nejméně čtyři povstalecké bojové pozice, který provedla syrská armáda.

Podle SOHR bylo v oblasti rovněž použito množství raket země-země. Rusko, které je hlavním spojencem syrského prezidenta Bašára Asada, v Sýrii útočí od minulého týdne.

Následný pozemní útok provedly „režimní síly“, jak je často nazývána syrská armáda i její spojenci z řad místních i zahraničních milicí.

Ruské operace v Sýrii znepokojují Turecko, neboť ruská letadla podle Ankary narušila o minulém víkendu dvakrát turecký vzdušný prostor. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v úterý varoval Moskvu, aby nezničila své přátelství s Ankarou, se „kterou spolupracuje v mnoha ohledech“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner