Existuje „realistická možnost“, že by se Rusko mohlo v příštím měsíci pokoušet zasahovat do britských voleb, řekl britský ministr zahraničí Boris Johnson.

V rozhovoru s novinami The Telegraph, který vyšel v sobotu, řekl konzervativní politik také to, že ruský prezident Vladimir Putin by se „radoval“, kdyby labouristická strana Jeremyho Corbyna 8. června vyhrála volby.

S odvoláním na Putina a zasahování do voleb řekl Johnson také: „Jasně si myslíme, že to je to, co udělal v Americe, je očividně zřejmé, že to bylo to, co udělal ve Francii (kde byly hacknuty maily nastávajícího prezidenta Emmanuela Macrona), na západním Balkáně je u všech nechutných podniků, takže musíme být ostražití. “

Řekl, že Putin chtěl „podkopat důvěru v demokracii a zdiskreditovat celý demokratický proces“. V pátek byl britský zdravotnický systém byl podroben velkému kybernetickému útoku.

Johnson také řekl pro The Telegraph, že spíše než že by Británie musela zaplatit za rozvodový účet Evropské unii, tak EU by nakonec mohla platit Británii, protože ta přispěla Unii mnoha prostředky.

Začátkem tohoto měsíce informovaly Financial Times, že EU by mohla v roce 2019 požadovat předem platbu ve výši až 100 miliard eur (109 miliard dolarů). Tuto částku okamžitě odmítli britští ministři.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner