Rusko udělá vše pro udržení strategické rovnováhy sil ve světě, včetně vývoje nových zbraní. Podle médií to dnes zdůraznil prezident Vladimir Putin při setkání se špičkami ruských ozbrojených sil v Soči.

„Budeme i nadále dělat vše nezbytné pro zachování strategické rovnováhy sil,“ citovala Putina agentura TASS. Pokusy tuto rovnováhu narušit označil za „krajně nebezpečné“ a dodal, že vytvoření strategické rovnováhy koncem 40. a během 50. let umožnilo světu vyhnout se velkým ozbrojeným konfliktům.

„Naším úkolem je účinně neutralizovat jakékoli vojenské hrozby vůči bezpečnosti Ruska, včetně těch, které jsou spojené s vytvořením strategické protiraketové obrany, s realizací koncepce globálního úderu, s vedením informační války,“ uvedl rovněž Putin, který je jako hlava státu i vrchním velitelem ruských ozbrojených sil.

Podle jeho slov Rusko stejně jako jiné státy pracuje na nejmodernějších zbraňových technologiích, včetně laserových, hypersonických a robotických. Zvláštní pozornost je při tom věnována takzvaným zbraním založeným na nových fyzikálních principech, které umožňují selektivní, velmi přesné zasahování klíčových prvků zbraní a infrastruktury nepřítele.

O konkrétních zbraních nemluvil, avšak vojenští činitelé už nějakou dobu hovoří o tom, že Rusko vyvíjí nové hlavice balistických raket, které budou schopny při letu k cíli provést prudké manévry a vyhnout se tak nepřátelské obraně. Armáda rovněž pracuje na laserových zbraních pro letectvo.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner