Moskva jedná o podobě odvety za nové sankce, které proti Rusku zavedly Spojené státy. Řekla to dnes mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Podle agentury TASS rovněž popřela, že schůzku náměstků ministrů zahraničí Ruska a USA plánovanou na pátek Moskva zrušila právě v reakci na sankce.

Americká vláda v úterý přidala 38 osob a organizací na svůj seznam subjektů sankcionovaným kvůli ruským aktivitám na Ukrajině.

Rusko podle Zarachovové plánovanou schůzku zrušilo kvůli atmosféře, kterou Spojené státy vytvořily. Nejde podle ní o přímou reakci na americké sankce. „To jsou dvě různé kategorie. Na sankce, jak víte, se odpovídá recipročně,“ řekla mluvčí.

Washington by podle Zacharovové měl jasně oznámit, zda jsou sankce součástí oficiální zahraniční politiky USA. Spojené státy totiž podle mluvčí jednají nelogicky, když současně tvrdí, že jsou otevřeny dialogu. „Nelze být otevřený dialogu a zároveň se snažit (Rusko) izolovat,“ dodala mluvčí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner