Státním smutkem si dnes Rusko připomíná tragickou smrt 64 lidí, převážně dětí, kteří se v neděli stali obětí požáru v obchodním centru sibiřského Kemerova. V centru tohoto města demonstrovaly v úterý tisíce lidí, kteří žádají demisi gubernátora Amana Tulejeva a pravdivé informace o neštěstí. Gubernátorův náměstek žádal demonstranty na kolenou o odpuštění. Rozhořčení místních obyvatel nezmírnil ani prezident Vladimir Putin, který město v úterý navštívil.

Oheň podle kemerovské radnice vzal život 64 lidem, mezi nimiž bylo kolem 40 dětí. Stále se pohřešuje 38 osob, z toho 26 dětí. Jsou to s největší pravděpodobností oběti, které se dosud nepodařilo identifikovat. Devětašedesát lidí bylo bezprostředně po neštěstí hospitalizováno, mezi nimi 24 dětí, které ošetřila specializovaná pracoviště.

Podle ruských vyšetřovatelů se prověřují dvě možné verze události. Nejpravděpodobnější je zkrat v elektrickém vedení. Vyhořelý objekt je staticky nestabilní, o jeho případném stržení by mohlo být rozhodnuto už dnes.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner