Ruský ministr vnitra Vladimir Kolokolcev nabídl francouzské policii s vyjádřením solidarity štěně policejního německého ovčáka. Pes by měl nahradit policejní fenku Diesel, která zahynula při středečním zásahu v pařížském předměstí Saint-Denis v rámci vyšetřování teroristických útoků z minulého týdne.

Mluvčí ruského ministerstva vnitra Jelena Alexejevová na sociální síti Instagram napsala, že Kolokolcev poslal svému francouzskému kolegovi Bernardu Cazeneuveovi dopis se slovy podpory v souvislosti s tragickými událostmi v Paříži. Zároveň požádal Francouze, aby jako projev solidarity přijali mládě ruského policejního ovčáka.

Instagram
Dobryňa se jmenuje podle ruského pohádkového hrdiny

Alexejevová na svém instagramovém účtu s informací zveřejnila ifotografii štěněte. Dodala, že se jmenuje Dobryňa podle ruského pohádkového hrdiny, který je „ztělesněním síly, dobroty statečnosti a nezištné pomoci“.

Sedmiletá fenka Diesel patřila ke krátkosrstému druhu belgických ovčáků plemene malinois. Při zásahu v jednom bytě v Saint-Denis vypukla přestřelka, při níž byla zasažena i Diesel. Zvíře, které „mělo rok do důchodu“, přišlo o život, když do bytu běželo hledat případné nálože.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner