Dnes, po setkání s indickým premiérem Naréndrou Módím v Moskvě, oznámil ruský prezident Vladimir Putin, že Rusko postaví v Indii v následujících dvaceti letech přinejmenším šest nových jaderných reaktorů. Moskva a Dillí úspěšně spolupracují i na vývoji nadzvukové střely Brahmos a chystají se proto spolu vyvinout i nový typ stíhaček a transportních letadel.

Indický premiér Módí už před jednáním s Putinem označil Ruskou federaci za spolehlivého přítele. Putin zase řekl, že Módího návštěva je výborně načasovaná a umožní oběma zemím v rámci lepší spolupráce sjednotit si čas na svých hodinkách.

„Je mi potěšením poznamenat a jsem za to rád, že stále a rozhodně rozvíjíme privilegované partnerství mezi Indií a Ruskem,“ řekl Putin v úvodu schůzky s indickým premiérem. Dodal, že bilaterální vztahy se rozvíjejí všemi směry, mimo jiné v mezinárodní politické sféře, v ekonomice či v humanitární oblasti.

Řada záležitostí podle Putinova názoru vyžaduje zvláštní přístup, obzvláště dnes v době ekonomických výzev. Proto přichází Módího cesta do Ruska ve správný čas. Módí k tomu dodal, že Moskva je spolehlivým přítelem, který vždy stál po boku Indie.

S Putinem se indický premiér sešel již ve středu na soukromé večeři.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner