Moskva 7. dubna (ČTK) – Rusko po útoku Spojených států na leteckou základnu režimu prezidenta Bašára Asada na západě Sýrie požádá o mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN. Agentuře Ria Novosti to řekl šéf branného výboru horní komory parlamentu Viktor Ozerov. Kreml ani ruské ministerstvo obrany se k americké akci zatím nevyjádřily. Ministerstvo zahraničí vyjádření připravuje.

Vypálení padesáti devíti střel středního doletu na leteckou základnu na západě Sýrie by podle Ozerova mohlo ohrozit úsilí v boji proti terorismu v Sýrii. „Tento (útok) by bylo možné vnímat jako akt agrese Spojených států vůči členu Organizace spojených národů,“ dodal Ozerov.

Rusko je jedním z hlavních spojenců režimu syrského prezidenta Asada. Americký ministr zahraničí Rex Tillerson dnes uvedl, že Spojené státy Rusko na chystaný útok před jeho uskutečněním upozornily. Zástupce ruského velvyslance při OSN Vladimir Safronkov krátce před oznámením o ostřelování základny varoval před „negativními následky“ vojenské intervence Spojených států v Sýrii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner