Ruské ministerstvo obrany na svém webu zveřejnilo seznam opozičních skupin, které se připojily k dnes ohlášenému příměří. Největší silou je hnutí Ahrár aš-Šám, které má asi 16.000 bojovníků. Ze zveřejněného ruského dokumentu vyplývá, že opoziční skupiny zapojené do příměří mají dohromady více než 51.000 bojovníků.

Ministerstvo obrany rovněž uvedlo, že celkem byly před nadcházejícím příměří, které má platit od dnešní půlnoci místního času (23:00 SEČ), podepsány tři dokumenty. „První o zastavení bojů na území Syrská arabské republiky podepsala syrská vláda a ozbrojená opozice. Druhý dokument je balíčkem opatření, která se týkají sledování příměří, a třetí je prohlášení o připravenosti začít mírové rozhovory o urovnání poměrů v Sýrii,“ citovala agentura TASS prohlášení ministerstva.

Součástí výčtu opozičních skupin jsou vedle Ahrár aš-Šám hnutí Fajlak aš-Šám (Legie Šám) s více než 4000 ozbrojenci, Džajš al-Islám, což je skupina podporovaná Saúdskou Arábií (12.000 bojovníků), Suvár aš-Šam (2500 bojovníků), Džajš Idlib (přes 6000 bojovníků), Džabhat Šamíja (3000 ozbrojenců) a Armáda mudžáhidů (8000 bojovníků).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner