Francouzský herec Gérard Depardieu volil v ruských prezidentských volbách. Hlas odevzdal na ruském velvyslanectví ve Francii. Depardieu má od roku 2013 také ruské občanství.

„Můžeme potvrdit, že hlasoval,“ oznámilo ruské velvyslanectví v Paříži. Úřad na svých účtech na twiteru a facebooku zveřejnil fotografii zachycující slavného herce při vhazování lístku do urny.

Lucas Léger z francouzské redakce ruské televize RT zveřejnil video s Depardieuem. Herce prý rozladil požadavek na pořízení rozhovoru. „Gérard Depardieu nemá rád, když ho někdo ruší při výkonu povinnosti ruského občana,“ napsal k tomu Léger.

Ruské občanství udělil Depardieuovi prezident Vladimir Putin, který dnes obhajuje další mandát.

Depardieu tehdy hrozil, že se z Francie odstěhuje na protest proti rozhodnutí bývalého prezidenta Françoise Hollandea uvalit 75procentní daň na osoby s nejvyššími příjmy.

Oficiálně je Depardieu registrován v Rusku jako rezident Saransku, města se 300.000 obyvateli ležícího asi 600 kilometrů východně od Moskvy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner