Smuteční pochod k uctění památky Borise Němcova, který se v neděli konal v Moskvě, navštívilo zhruba 7 tisíc lidí. Bývalý místopředseda vlády Němcov byl zastřelen v noci z pátku na sobotu. Spekuluje se o tom, že vražda proběhla na objednávku a důvodem měla být ostrá kritika Kremlu, kterou se Němcov netajil. Na neděli se chystal pořádat protestní pochod proti válce na Ukrajině. Po vraždě však byla akce odvolána a místo ní opozice uspořádala smuteční pochod. Jak informovala ČTK, z východní části se přísně střežený průvod přesune až na most u Kremlu, kde byl Němcov zastřelen.

Kritik Kremlu Boris Němcov byl v pátek večer popraven v centru Mosky. Neznámý střelec ho připravil o život čtyřmi výstřely. Novinář se o svůj život v poslední době obával. Dokonce tvrdil, že má strach, že ho Putin nechá zabít. Ruský prezident se pro zpravodajské agentury vyjádřil s tím, že se mohlo jednat o nájemnou vraždu a celou událost nechá prošetřit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner