Už skoro týden se na veřejnosti neobjevil Vladimír Putin. To vyvolalo obrovský zájem u ruských novinářů, kteří se snaží zjistit, co se s prezidentem stalo a proč Kreml ruší dohodnuté akce. Na internetu se už dokonce objevily zprávy, že Putin je po mrtvici. To dementoval jeho tiskový mluvčí Dmitrij Peskov, který tvrdí, že tato fáma vznikla kvůli jarní únavě novinářů.

Naposledy byl Putin k vidění na televizní obrazovce minulý čtvrtek. To se setkal s italským předsedou vlády Mateem Renzim. Kreml se snaží vyvrátit informace o špatném zdraví prezidenta a jeho dobrou formu dokumentuje fotografiemi pracující hlavy státu.

Nervozitu mezi ruskými žurnalisty ale podle ČTK vzbuzuje i odvolání plánované cesty Putina do Kazachstánu. Zde se měl setkat s prezidenty Kazachtánu Nursultanem Nazarbajevem a Běloruska Alexandrem Lukašenkem.

„Ve skutečnosti se šéfové tří států rozhodli odložit setkání v Astaně o několik dní,“ řekl v pátek Peskov, který tak vyvrací spekulace o Putinově nemoci.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner