Washington 14. dubna (ČTK) – Končící šéf Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Paul Ryan podpořil za svého nástupce do této funkce vůdce republikánské většiny v komoře Kevina McCarthyho. V pátek o tom informovala americká zpravodajská televize NBC News.

„Všichni si myslíme, že Kevin je ten správný člověk,“ řekl Ryan v rozhovoru se stanicí, který má být v plném znění odvysílán v neděli.

Ryan ve středu řekl, že se v parlamentních volbách letos v listopadu nebude ucházet o znovuzvolení. O jeho odchodu z Kongresu se už poměrně dlouho spekulovalo. V parlamentu podle médií už splnil svůj hlavní politický cíl, jímž bylo prosazení radikální daňové reformy.

Členem Kongresu je Ryan od roku 1998, v prezidentských volbách v roce 2012 si ho uchazeč o prezidentskou funkci Mitt Romney zvolil za svého kandidáta na post viceprezidenta.

Sám Ryan v rozhovoru s novináři řekl, že Kongres opouští „bez lítosti“. Práci v parlamentu prý odevzdal všechno. Na dotaz, jak jeho odchod ovlivnilo úřadování prezidenta Donalda Trumpa, Ryan odpověděl, že „vůbec nijak“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner