Americké ale i britské či irské sázkové kanceláře favorizují před úterními prezidentskými volbami ve Spojených státech demokratku Hillary Clintonovou. Šance jejího republikánského rivala Donalda Trumpa se ale s blížícím datem hlasování zvyšují. Naopak dnes zveřejněný průzkum listu The Washington Post a televize ABC News vidí souboj obou kandidátů jako vyrovnaný, shodně oběma přisuzuje podporu 46 procent respondentů.

Portál electionbettingodds.com, který nabízí pravděpodobnost vítězství některého z kandidátů i pro jednotlivé státy, očekává, že v Bílém domě vystřídá dosluhujícího demokratického prezidenta Baracka Obamu jeho stranická kolegyně Clintonová. Její šance vidí na 72,7 procenta, naopak Trump má podle portálu na prezidentský úřad 26,5procentní naději. Clintonová ale za poslední týden výrazně oslabila, z čehož těží Trump.

Na Clintonovou, která dlouhodobě vedla průzkumy, nabízejí sázkové kanceláře nízké kurzy, takže v případě její výhry nemohou sázející počítat s vysokými zisky. Například irská bookmakerská kancelář má aktuálně vypsaný kurz, který v přepočtu za vsazenou stovku na Clintonovou vynese zhruba 36 korun, v případě Trumpovy výhry by sázející ke své stovce získal ještě 125 korun. Nejvyšší kurz, a to tisícinásobek, je možné vyhrát za sázku na kandidátku Zelených Jill Steinovou. Její vítězství je, stejně jako dalších kandidátů mimo tradiční dvě velké americké strany, ovšem krajně nepravděpodobné.

Podobné kurzy vyvěsily i další kanceláře, například betfair, bwin či BetVictor.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner