Washington 23. dubna (ČTK) – Propast mezi bohatými a chudými zeměmi se musí zmenšit, jinak nelze dlouhodobě zajistit světovou bezpečnost. Ve Washingtonu to v sobotu prohlásil německý ministr financí Wolfgang Schäuble. Německo se zaměřuje na pomoc Africe ve svém předsednictví ve skupině velkých ekonomik G20.

„Chceme-li zajistit dlouhodobou stabilitu a bezpečnost, musíme uzavřít mezeru v bohatství mezi bohatými a chudými zeměmi světa,“ řekl Schäuble s tím, že se to týká hlavně Afriky.

„Rozvoj, bezpečnost a migrace jsou vzájemně propojeny a vyžadují úzkou spolupráci,“ dodal podle agentury DPA na jedné z akcí u příležitosti jarních zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

Podle Schäubleho je třeba vzít vážně kritiku globalizace a šířící se pocit nespravedlnosti. Jinak prý budou dále sílit populistické strany a zvyšovat se nestabilita se všemi negativními důsledky pro udržitelný hospodářský růst. Schäuble patří ke středopravicové Křesťanskodemokratické unii (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner