Moskva a Washington nyní nevedou jednání o možném termínu první schůzky ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho americkým protějškem Donaldem Trumpem. Uvedl to dnes Putinův poradce Jurij Ušakov.

Oficiální kontakty mezi oběma velmocemi se od nástupu nového šéfa Bílého domu zatím omezily na telefonický rozhovor obou prezidentů, který nezabíhal do podrobností, a na schůzku šéfů diplomacií.

„Kdy a kde (se může konat první schůzka prezidentů) je dobrá otázka, ale zatím jsme konkrétní plány diplomatickými kanály ještě neprobírali. Nějaké nástiny máme a nejspíš je má i americká strana, ale vzájemně jsme to ještě neposuzovali,“ řekl Ušakov.

Připomněl, že v tisku se už probírala nabídka slovinského prezidenta hostit schůzku Putin-Trump, ale „konkrétnosti se mezi americkými a ruskými představiteli neprojednávaly“, upozornil Ušakov.

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov dříve naznačoval, že schůzka obou prezidentů by se mohla uskutečnit ještě před červencovým summitem skupiny G20 v Hamburku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner