Nejméně 19 lidí přišlo o život a dalších 23 utrpělo zranění při sérii sebevražedných atentátů ve městě Maiduguri na severozápadě Nigérie. S odvoláním na policii to dnes uvedla agentura AP. Z útoků, které se odehrály v úterý pozdě večer, je podezřelá nigerijská teroristická skupina Boko Haram.

Čtyři sebevražední atentátníci zaútočili na třech různých místech v Maiduguri. Podle mluvčího policie bylo 12 mrtvých členy civilní obrany a zbylých sedm zemřelo při dalším útoku, když se shromáždili nad mrtvými.

Mezi atentátníky byla nejméně jedna žena, řekl agentuře AP Danbatta Bello z civilní obrany. Dodal také, že útočníci úmyslně cílili na jeho kolegy, kteří byli ve službě. „Na jedno z našich stanovišť opevněné pytli s pískem se vplížila mladá dívka… a odpálila se, zabila tři z našich mužů,“ dodal Bello.

„Zároveň došlo k útoku u prodejce čaje, kam si zašlo během pauzy na večeři sedm z našich mužů a byli zabiti,“ řekl dále Bello.

Boko Haram do útoků čím dál častěji zapojuje ženy a dívky. Některé mladé ženy, jež z této extremistické skupiny utekly, podaly zprávy o tom, že islamisté dívky nutí sebevražededné útoky páchat s pomocí drog, napsala agentura AP.

Radikálové z Boko Haram bojují od roku 2009 proti centrální nigerijské vládě a požadují zřízení chalífátu, který bude spravován podle zásad islámského práva šaría. Při násilnostech připisovaných Boko Haram bylo zabito přes 20.000 lidí a více než dva miliony lidí kvůli nim opustily své domovy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner