Nejméně 15 lidí zahynulo ve čtvrtek při dvou sebevražedných útocích v Kamerunu poblíž hranic s Nigérií. Podle agentury AP o tom informovaly místní úřady, které připsaly atentáty nigerijským islamistům ze skupiny Boko Haram.

Při jednom z útoků se odpálil sebevražedný atentátník v poblíž mešity ve městě Djakana, kde se po modlitbě nacházelo velké množství lidí. Celkem 11 z nich zemřelo, další čtyři byli zraněni.

Čtveřice lidí přišla o život při dalším výbuchu, který otřásl jedním ze zábavních klubů v témže regionu. Nejméně čtyři desítky dalších lidí utrpěly zranění.

Sunnitská organizace Boko Haram začala fungovat před sedmi lety a své operace rozšířila z Nigérie i do sousedních zemí jako je Niger, Čad či právě Kamerun. Podle Amnesty International zabila na 20.000 lidí a přinutila svými aktivitami odejít z domovů až dva miliony osob. Jejím cílem je vytvořit stát řízený islámským právem šaría.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner