Nedělní bombový útok sebevražedného atentátníka v Bagdádu si podle nové bilance vyžádal nejméně 250 obětí. V noci na dnešek to oznámila irácká vláda. Sebevražedný útok se tak podle zpravodajského portálu BBC stal nejkrvavějším tohoto typu od americké invaze do Iráku v roce 2003.

Oproti původní bilanci se ta nová zvýšila o takřka sto mrtvých, dřívější odhad podle některých zdrojů udával 165 zabitých. Pátrači na místě teroristického činu nadále hledají další těla. Útok provedl příslušník radikálního hnutí Islámský stát, který se v autě naloženém výbušninami odpálil v rušné obchodní čtvrti Karráda.

V době exploze ve čtvrti nakupovaly rodiny i s malými dětmi. Výbuch způsobil rovněž požár několikapatrového nákupního střediska, kde mnozí lidé uhořeli nebo se udusili. Premiér Hajdar Abádí vyhlásil třídenní smutek. Při návštěvě místa tragédie čelil hněvu místních, kteří jej obviňují, že vláda nedokáže teroristickým útokům účinně bránit a že klade malý důraz na bezpečnost.

Obyvatelé iráckého hlavního města a jeho okolí jsou často svědky bombových útoků páchaných příslušníky radikální organizace IS, která ovládá rozsáhlé oblasti na severu a západě Iráku a na severu a východě sousední Sýrie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner