Nejméně šest lidí zabil dnes ráno v Kábulu sebevražedný atentátník při útoku na vozidlo afghánských bezpečnostních sil. Zranění utrpělo 13 lidí, uvedla s odvoláním na místní bezpečnostní zdroje agentura AP. K násilnému činu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Útok se odehrál v době, kdy se v afghánské metropoli otevírají úřady. „Atentátník jel na motocyklu a odpálil se poblíž komplexu ministerstva obrany,“ uvedl mluvčí ministerstva vnitra Nadžíb Daníš. Podle ministerstva jsou mezi mrtvými také civilisté.

„Našemu bratru, mučedníkovi, se podařilo proniknout k autobusu, který přepravoval osoby z odpadlické afghánské rozvědky, a odpálit vestu s výbušninami,“ napsal Islámský stát ve svém prohlášení na internetu.

Islámský stát nezískal v Afghánistánu tak rozsáhlá území jako ve svých hlavních baštách v Iráku a Sýrii, kde se dokázal zmocnit velkých měst a naverbovat tisíce mužů. Přidali se hlavně zklamaní členové jiných povstaleckých hnutí, včetně Talibanu. Někteří Afghánci ale kritizují úřady, že hrozbu IS podceňují.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner